Mundesite per nje koalicion qe do te drejtonte qeverine e re te Kosoves jane ende te paqarta ndersa vijon numerimi i votave me kusht, atyre me poste si dhe votat e personave me aftesi te kufizuar.

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka perfunduar numerimin e votave te rregullta ku Levizja Vetevendosje ka fituar me 25.48 % te votave ndersa Lidhja Demokratike e Kosoves ka dale force e dyte me 24.81 perqind te votave.

 

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ka bere te ditur se do te takohet me kryetarin e “VV” Albin Kurti ne ditet ne vijim, per te biseduar mbi nje bashkepunim ne te ardhmen.

 

Kete gje e ka pohuar edhe Albin Kurti. Por te dy lideret jane ne pritje te rezultatit zyrtar i cili do te behet i ditur sapo te mbaroje procesi i numerimit ne teresi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *