Rreth 36 mije rrënje bime narkotike kanabis sativa janë asgjësuar nga policia ne disa operacione ketë te premte. Parcelat u zbuluan ne Tropojë, Mirditë, Lushnje, Mallakastër, Vlore, Memaliaj dhe Këlcyre. Sipas policisë, parcelat janë zbuluar ne fshatra te thella te këtyre rretheve, kryesisht ne toka pa pronare. Ne Lushnjë është arrestuar në flagrancë Dhimitër Veliu, 52 vjeç, pasi iu gjeten 4.3 kg hashash dhe disa rrënje kanabisi. Edhe ne Mallakastër është arrestuar 24-vjecari Marselan Sulaj, pasi kishte kultivuar hashash. Ndërsa ne Vlore janë proceduar penalisht dy persona, ndërsa eshte sekuestruar 1 armë zjarri, fishekë, një automjet si dhe një motoçikletë pa targa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *