Jasir Asani largohet përfundimisht nga Partizani. Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti me anë të një postimi në rrjetet sociale.

 

Mesditën e kësaj të premteje është zyrtarizuar se asani ka nënshkruar një kontartë me skuadrën  hungareze së Kisvardës, e cila militon në ligën e parë të Hungarisë, ku do të luaje përballë futbollistit të  kombëtares shqiptare Myrto Uzuni.

 

Nderkohe vetë 26-vjeçari falenderoi tifozët e Partizanit dhe të gjithë bashkëudhëtarët e tij te të kuqtë, duke thënë se këtë mundësi do e shohë edhe si një rrugë promovimi drejt kombëtares.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *