Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare aktorja e mirënjohur shqiptare, Valentina Caci.

 

Lajmin për ndarjen nga jeta të aktores Valentina Caci e ka bërë të ditur ne mediat sociale aktorja, Zamira Kita, e cila shkruan se kujtimi saj do të ngelet gjatë në mendjen e publikut.

 

“Lamtumire, e mira, e talentuara, e bukura, Valentina Caci! Rolet e shumta te realizuara prej saj, do te ngelen gjithmone ne kujtesen tone, bisedat dhe keshillat e saj, te paharruara! I perjetshem kujtimi! Homazhet zhvillohen, ne teater, neser nga ora 12.00-13.00.”

One thought on “Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *