Në kampionatin anglez Southampton ndali në barazim skuadrën e Arsenalit. Kjo e fundit e nisi ndeshjen mirë dhe në minutën e 11 arriti të shënojë me anë të Granit Xhakës.

 

Arsenal krijoji raste me Gabriel Jesus i cili u ndal disa herë nga Bazunu.

 

Në fraksionin e dytë Southampton  suprizoi  duke barazuar rezultatin me anë të Armstrong.

 

Pavarësisht barazimit Arsenal kryeson Premier League-n me 28 pikë , 2 më shumë se Mancester City i vendit të dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *