Nicolas Pepe ndodhet në Londër për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore përpara se të nënshkruajë kontratën me Arsenal.

 

Arsenali tashmë ka rënë dakord për një tarifë transferimi prej 72 milion paund me skuadrën e Ligue 1, të Lillë.

 

24-vjeçari pritet të jetë përforcimi i katërt i Topçinjëve, pas nënshkrimit me Gabriel Martinelli, mesfushori Dani Ceballos, i cili u bashkua si huazim nga Real Madrid, dhe mbrojtësin Ëilliam Saliba, i cili u transferua nga St. Etienne për 27 milion.

 

Pepe shënoi 22 gola në Ligue 1 sezonin e kaluar, i dyti pas Kylian Mbappe të Paris Saint-Germain, ndërsa shërbeu edhe 11 asistime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *