Inter-Ozil, një dashuri që kurrë nuk është konkretizuar. Për tgë disatën herë mediat angleze kanë spekulluar duke thene se zikaltrit mund të marrin që tani në janar shërbimet e Mesut Ozil.

 

Turko-Gjermani ka një rrogë stratosferike tek topcinjte pasi merr 18 milion euro por Inter do të shpenzonte vetëm 4.5 milion euro për 6 muaj pasi një pjesë të rrogës do ta mbulonte ekipi londinez.

 

Këta të fundit nuk është se po kalojnë një periudhë të shkelqyer në aspektin ekonomike dhe për më teper Ozil nuk është ndër të pëlqyerit e Unai Emeri.

 

Bastexhinjte e kuotojnë 7/1 kalimin e Ozil tek Inter që në këtë merkato me formulen e huazimit. Ndërkohe interesim për të ka edhe nga Kina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *