Arsenal është mposhtur në transfertë nga Everton me rezultatin e ngushtë 1 me 0.

 

Goli I shënuar në minutën e 10’ të pjesë së parë nga ana e mbrojtësit Phil Jagielka I mjaftoi Everton për të marrë një 3 pikësh të rëndësishëm ndërsa nga ana tjetër ka vështirësuar pozitat e Arsenal në luftën për një vend në Champions.

 

Edhe pse kishte shumë pritshmëri nga ‘topçinjtë’, ekipi I Unai Emery nuk arriti të barazonte shifrat kjo edhe për meritë të portierit të Everton.

 

Pas 33 javësh “topçinjtë” renditen në vendin e katërt me 63 pikë, po aq sa Chelsea i vendit të pestë dhe 1 pikë më pak se Manchester United i vendit të gjashtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *