Ne Angli ka pasur debutim ëndrrash per Aubamejang ne fitoren 5-1 te Arsenalit kundër Evertonit por protagonist absolut ishte Aron Ramsej me tripleten e tij. Uellsiani ka kaluar topçinjtë ne avantazh ne minutën e 6 dhe deri ne te 37 e pjesës se pare shifrat shkuan ne 4-0.

 

Koshielni, Ramsej dhe Aubamejang ndonëse ne pozicion jashtë loje gjeten rrjetën. Ne pjesën e dyte një gol nderi për Evertonin por Ramsej vulos shifrat ne 5-1 dhe Arsenali ngjitet ne kuotën 45 pike ne vendin e 6. Ka shkurtuar diferencat United me City-n teksa skuadra e Murinjos fitoi 2-0 ne shtëpi ndaj Hadersfildit me gola te Lukakut dhe premierën e Aleksis Sanchez. Tashme hendeku është vetëm 13 pike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *