Tomas Strakosha në radarët e klubeve anglezë.

Në fakt nuk është lajm I ri, por sipas mediave italiane tashmë pretendimet e ekipeve britanike karshi lojtarit të përfaqësueses sonë janë bërë edhe më konkrete.

Bëhet fjalë për dy ekipe londineze, skuadra të nivelit të lartë si Tottenham dhe Arsenal.

25 milion është cmimi I kartonit të Strakoshës për të cilën ai do të lihej I lirë nga presidenti Lotito.

Igli Tare në këtë rast duket se e ka gati zëvëndësuesin, portierin 20 vjecar të Fiorentinës, Alban Lafont.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *