Policia e Tiranës njoftoi arrestimin e një tjetër shtetasi për protestën e 11 majit.

Uniformat blu që kanë shpërndarë edhe pamje nga kamerat e sigurisë pranë kryeministrisë.

Aty duket 40 vjeçari me iniciale M.Q me origjine nga Tropoja por banues ne Tirane,  i cili është një nga të dyshuarit kryesor per sulmet ndaj institucioneve shtetërore dhe punonjësve te policisë me bomba molotov.

Gjatë protestës së të shtunës mbetën të lënduar 16 efektivë ndërsa nga 50 të arrestuarit gjykata la në burg vetëm 20 prej tyre.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *