Gjate nje operacioni ne portin e Durresit, policia kufitare vuri ne pranga drejtuesin e nje autobusi.

Gjate kontrollit, ne mjetin e tij u gjeten shume dokumete te falsifikuara.

42 vjecari, banues ne Shijak, mbante fshehur poshte timonit te autobuzit disa pasaporta, karta identiteti, karta bankare dhe leje drejtimi mjeti  falso, te gjitha te nenshtetesise çeke.

Nderkohe agjentet arrestuan edhe nje tjeter person qe dyshohet se ka lidhje me falsifikimin e dokumentave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *