Një 28 vjeçar,  është arrestuar  nga policia e Shkodrës, pasi është kapur ne flagrance, duke transportuar municione e granata me biçiklete. I riu, Prel Pellumbaj, banues ne këtë qytet, është pare te qarkulloje me qese te dyshimta, çka i ka shtyre efektivet te nisin kontrollin. Ne cilësinë e provës materiale u sekuestruan 5 granata, 645 fishekë dhe 3 ndezëse. Me pas, policia ka ushtruar kontroll edhe ne banesën e tij, ku kane gjetur një arme gjahu pa leje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *