Policia e Durrësit ka vënë në pranga kapitenin e anijes, ku pak ditë më parë u zbulua një sasi e madhe nafte kontrabandë.

 

Në pranga ka përfunduar shtetasi rus Alexey Amazov.

 

Arrestimi i tij u bë pas bllokimit të anijes me flamur liberian, ku u gjetën 22 500 ton naftë e papërpunuar ruse.

 

Uniformat blu kane bërë edhe sekuestrimin e mjetit lundrues, që ishte nisur nga azerbajxhani dhe pretendohet se është ngarkuar me naftë në portin kallamata të greqisë, nga një anije tjetër. Sasia e karburantit do të hynte kontrabandë në vendin tonë për t’u tregtuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *