Arrestohet Dritan Selishta, personi i dyshuar si dhunues i administratorit te njësisë vendore Tomin ne Diber, Nuri Meda. Sipas policisë i riu është vene ne pranga mesditën e se shtunës, ne afërsi te banesës se tij, ne fshatin Brezhdan. 34-vjeçari Selishta është person me precedent te mëparshëm penal. Ndërkohe dy dite me pare ai dyshohet te kete qëlluar me mjete te forta administratorin e njësisë vendore Tomin, Nuri Meda. Ky i fundit u transportua ne spital me plage dhe dëmtime ne trup. Ndërsa shtabet elektorale te kandidatëve për kryetar te Bashkisë Dibër, akuzuan njeri-tjetrin se ne momentin e incidentit po shpërndaheshin para ne këmbim te votës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.