Fatmir Kajolli biznesmeni i shumëpërfolur fierak ka përfunduar serish ne pranga, pasi Gjykata ka vendosur masën e sigurisë te arrestit me burg. Burime te Prokurorisë bëjnë me dije se arrestimi i tij është bere per llogari te autoriteteve italiane. Drejtësia e këtij vendi e ka dënuar Kajollin ne mungese me 22 vite burgim nen akuzën e trafikut te drogës. Me herët, organi i akuzës vendosi sekuestron mbi te gjitha pasuritë e biznesmenit, si dhe mbi shoqëritë e administruara prej tij. Vendimi i sekuestros u mor mbështetur edhe ne ligjin antimafia.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *