Policia ka arrestuar 18-vjeçarin, autor i hedhjes së kapsollës gjatë protestës së djeshme para Kuvendit, që i shkaktoi dëmtimin e gishtave të dorës efektives së policisë Ina Nuka.

 

Policisë ka bërë të mundur identifikimi dhe kapjen në kohë rekord të autorit të plagosjes, shtetasi Daniel Drobaj, 18 vjeç.

 

Mbi 18-vjeçarin rëndojnë akuzat për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe në manifestime të paligjshme”, “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” dhe “Goditja për shkak të detyrës”.

One thought on “Arrestohet 18 vjeçari që plagosi policen në protestë

  1. Futeni në biruc Së bashku me organizatoët që të kuptojn se policia ësht shteti ku askush nuk ka të drejten ta lēndoj apo ta rrezikoj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *