Dy punonjës të policisë në Tiranë janë arrestuar për grabitje me dhunë.

 

 

Bëhet fjalë për punonjësin e patrullës në komisariatin nr1, Serxhio Cani 22-vjeç dhe punonjësin e policisë bashkiake, Saimir Muzikanti 39-vjeç.

 

 

Të dy këta punonjës vepronin në zonën e Liqenit Artificial ku grabisnin me dhunë të rinj që shisnin doza te vogla lëndësh narkotike, dhe i lidhnin me pranga që ngjarja të dukej zyrtare.

 

 

Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, në bashkëpunim me specialistët e Drejtorisë Rajonale të AMP-së, ndaluan shtetasit:

– S. M., 39 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Bashkiake dhe S. C., 22 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 1, të dy shtetasit banues në Tiranë.

Këta shtetas dyshohet se duke shpërdoruar detyrën, i kanë marrë me forcë, një shumë parash, shtetasve F. V., dhe F. D., në zonën e liqenit artificial, të cilët kanë depozituar kallëzim në Komisariat.

Pas punës hetimore të kryer është bërë e mundur dhe zbardhja e ngjarjes dhe vënia në pranga e 2 shtetasve të mësipërm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *