Dy te rinj nga Shijaku janë venë në prangat e policisë se Durrësit, pasi kanë vjedhur një banese ne fshatin Pjeze. Erald Allushi 19 vjeç dhe Armando Reka 18 vjeç, akuzohen se kane grabitur 600 euro dhe 100 mije lekë të reja. Policia ka arritur të bjerë ne gjurmët e tyre dhe pas kontrollit te kryer, ka gjetur dhe sekuestruar paratë e grabitura, nje granate ofensive, si dhe një kallëp tritol me ndezës elektrik te montuar. Dy të rinjtë akuzohen edhe për një vjedhje tjetër, në Shijak në 20 nëntor te vitit të kaluar, ku kane bastisur një shtëpi dhe kane marre 1150 euro.

 

x

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *