Armando Sadiku u be heroi i Vaduzit duke i dhënë jo vetëm fitoren skuadrës se tij, por duke e larguar per momentin per here te pare nga zona e ftohte e rënies nga kategoria. Ne “Rainpark Stadion” ne ndeshjen e vlefshme per javën e 33 te kampionatit zviceran Vaduz mundi 2-0 Sionin me dy gola te sulmuesit te kombëtares shqiptare, ndërsa tashme është ne kuotën e 32 pikëve ne vend te 8-te, dy me shume se Zyrih i vendit te fundit. 24-vjeçari shënoi nga nje gol ne çdo pjese. Fillimisht gjeti rrjetën nga pika e bardhe e penalltisë ne minutën e 31 te takimit per te vulosur shifrat përfundimtare 2-0 ne minutën e 73. Për Armando Sadikun, i cili erdhi ne merkaton e janarit te skuadra e Lihtenshteinit, ky ishte goli i 7 me kete skuadër, ndërsa ka shënuar edhe 5 gola me Zyrhiun duke e çuar ne 12 ne total numrin për këtë sezon.