Ka qënë pikërisht ndeshja e futbollit të femrave java e 5-të e Superligës ndërmjet Vllzanisë dhe Apollonisë e përfurnuar 2 me 0 në favor të shkodraneve, sfida hapëse që ka inaguruar Arenën Kombëtare.

 

Dy golat e ndeshjes u shenuan ne minutat e fundit. Fillimisht Bajraktari në minuten e 75-te dhe dy minuta me vone ka qene Lufo, ajo që ka dyfishuar shifrat.

 

Vllaznia me kete fitore tashme kryeson e vetme renditjen e kampionatit te femrave me 5 fitore te arritura ne po kaq ndeshje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *