Gjykata e Apelit të Posaçëm liroi nga burgu këtë të enjte ish-kryetarin e Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe me argumentin se e shleu dënimin me periudhën e paraburgimit.

 

Tushe u dënua me 2 vjet e 4 muaj burg dhe u përjashtua per 5 vjet nga postet publike në korrik të vitit 2022.

 

Ai u akuzua nga Prokuroria e Posaçme për shpërdorim detyre në lidhje me një ndërtim paleje, por edhe për abuzime me fondet e karburantit si dhe një tender për kanalet vaditëse. Ndërkohë më herët u lirua nga burgu edhe ish/nënkryetari i Bashkisë së Lushnjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *