Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta reagoi pas vendimit të Apelit për t’ia dhënë Rithemelimit vulën e Partisë Demokratike, përmes së cilës ata mund të futen në zgjedhje me siglën zyrtare të kësaj partie, ndryshe nga zgjedhjet e fundit lokale.

Meta e quajti gjithçka ndodhi një “odise tjetërsimi dhe manipulimi”.

Lexo edhe :

Related Posts

Postimi i Metës

Përshëndes vendimin që rikthen vulën te demokratët dhe demokratet dhe e heq nga kthetrat kriminale të Ramës.
Ka kaluar një kohë e gjatë nga vendimi legjitim i gjyqtarit i cili mori pikërisht këtë vendim në përputhej me ligjin. Ka qenë një odise e tërë tjetërsimi e manipulimi,. Kapje në të gjithë nivelet e drejtësisë. U demonstruar për të shkatërruar pluralizmin dhe PD si forca e parë që solli pluralizmin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *