Posti politik apo fakti sesa i pasur je, nuk ka vlerë fare nëse nuk kujdesesh për shendetin”.

 

E thene kjo gjë nga një njeri I biznesit dhe I politikës si Fidel Ylli merr shumë vlera.

 

Deputeti socialist I cili kaloi koherea jot ë mirë në vitet e kaluara për shkak se pas dorë aktivitetin fizik, nuk nguroi të japë një mesazh me shumë vlera teksa ishte I ftuar në emisionin e mengjesit “ 7 pa pesë”në Vizion Plus.

 

Fidel Ylli rrefeu për teleshikuesit sesi arriti një moment kur ai nuk ngjiste dot më as shkallet e pallatit ku banonte, një gjë e rëndë kjo për një ish sportiest mjaft të njohur.

 

“ Kalova një peshë mbi 110 kg dhe në një moment nuk po ngjisja dot as shkallet e pallatit tim. Aty I thash vetes: stop, unë duhet të ndryshoja. Dhe kështu bëra: tani bie ne gjum në orën 22:30, ngrihem në 05:00 të mëngjesit dhe bej vrap nga Liqeni dhe I konsumoj tre vaktet e rregullta në orë të caktuara. Kjo është gjithcka dhe shumë e rëndësishme për të larguar stresin dhe për të mos abuzuar me trupin. I bëj thirrje të gjithë kryeqytetasve në mënyrë të vecantë ta shfrytëzojnë Parkunne Liqenit për aktivitet fizik. Deputetllëku dhe paraja nuk kanë vlere pa një shendet të mirë”.

 

Fidel Ylli tha se kishte humbur 32 kg nga moment që kishte nisur dieten dhe aktivitetin fizik dhe tani peshonte 79 kg.

 

Ndiqni me poshte rrefimin e plote te deputetit Fidel Ylli ne emisionin “7 pa pese”.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *