Anxhela Peristeri ka bërë një paraqitje shumë të mirë në finalen e “Eurovision” në Rotterdam të Holandës.

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë performoi në mënyrë mbreselenëse me këngën e saj “Karma”.

Peristeri ishte e dyta në listë dhe këndoi në shqip duke përcjell entuziazëm në skenë.

Tanimë është radha e shqiptarëve  kudo nëpër botë që ti japin një dorë këngëtares Anxhela Peristeri duke votuar numrin 02.

Kënga e saj ka qënë një nga më të klikuarit në Yotube dhe që u pëlqye shumë edhe në natën gjysmëfinale.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *