Subscribe

Kushdo që kërkon të denoncojë një shkelje ligjore, parregullsi apo mungesë shërbimi nga nëpunësit në institucionet shtetërore, mund ta bëjë në Platformën për Bashkëqeverisje.

 

Që ky mekanizëm të funksionojë, duhet që në fillim qytetarët duhet të regjistrohen, duke dhënë të dhënat personale ne faqen shqiperiaqeduam.al.

 

Pas procedurës, qytetarët kanë mundësinë të shkruajnë shqetësimin apo problemin konkret, në linkun e ministrisë apo një drejtori të caktuar, ku sipas tij, i është mohuar një e drejtë ligjore.

 

Ata mund të dërgojnë video, si dhe dokumentet që disponojnë.

 

Qytetarëve u jepet mundësia të tregojnë, por gjithnjë në bazë të fakteve dhe provave ankesat edhe në lidhje me çështjet e sistemit të arsimit.

 

Gjithashtu, një dritare e veçantë u është dhënë edhe bizneseve të vogla.

 

Kushdo që ka një sugjerim apo kritikë mbi klimën e biznesit apo politikat fiskale, mund të kontaktojë pranë kësaj platforme.

 

Siç ishte paralajmëruar edhe më herët, qytetarët kanë mundësi të thërrasin në interpelancë kryeministrin dhe anëtarët e qeverisë, mjafton të paraqisni këtu një kërkesë për interpelancë me 100 firma qytetarësh.

 

Qytetarët kanë mundësinë, përmes kësaj platforme të shprehin edhe shqetësimet në raport me pushtetin vendor.

 

Çdo ankesë e përcjellë përmes Platformës do të shtjellohet e do t’i përcillet ministrave apo dikastereve përkatëse, të cilat janë të detyruar të kthejnë përgjigje, pas verifikimeve të bëra.

72 thoughts on “Ankesat te platforma e bashkëqeverisjes, si funksionon

 1. rr gjik kuqali p 2 shk 1 kabina elektrike ne katin e pare, punohet ne fshehtesi dhe po kthehet dyqan. punohet ne themele te pallatit!!! kati i dyte nderton pa leje 120 m2 ballkon, vendos strehe pa leje, ne kuriz te vanoreve

 2. Quhem Florinda Kovaci(Cocoli).
  Jam bashkepronare e dy(2) dyqaneve , tek Qafa e Pazarit, ne Gjirokaster.Kemi aplikuar tek Z.RR.P.P. me dt. 16/4/2018 per te marre
  Certefikaten e Pronesise.Sipas afatit ligjor , brenda 30 ditesh, duhej te merrnim njoftim per paraqitje.Nuk kemi asnje pergjigje.
  Qiramarresi punon dhe paguan pa asnje kontrate ligjore.
  Krejtesisht ne menyre te paligjshme.Z.RR.P.P. Gjirokaster, duhet menjehere te na njoftoj per daten e marrjes se dokumentit.
  Ju kerkoj ndjese per shqetesimin.
  Me respekt.
  Florinda Kovaci.

 3. Quhem Mustaf Sokoli

  Kam nje shqetsim, dhe dua ta ndaj me personin e ngarkuar per bashkeqeverisje me
  qytetaret, por nuk di kush eshte ky punonjes , dhe si mund te kontaktoj me te apo kjo
  eshte thjeshte nje reklame.
  Nese nuk eshte reklame ju lutem me kontaktoni ne emailin e poshteshenuar ose ne tel.
  0692425000
  date 28/05/2018

 4. Quhem Mustaf Sokoli

  Kam nje shqetsim, dhe dua ta ndaj me personin e ngarkuar per bashkeqeverisje me
  qytetaret, por nuk di kush eshte ky punonjes , dhe si mund te kontaktoj me te apo kjo
  eshte thjeshte nje reklame.
  Nese nuk eshte reklame ju lutem me kontaktoni ne emailin e poshteshenuar ose ne tel.
  0692425000

 5. ju lutem ,kam blere nje apartament dhe nje dyqan duke punuar familjarish ne Greqi, 28 vjete leket i kam paguar te gjitha tek pronari .Pronari e ka mare certifikaten e pronsis kurse neve nuk na i jep kete te drejte ,per mos marrveshjet e tija me bashke ndertusin .ju lutem shume kur une do e pefitoje kete certifikate pronesie qe te jeme pronar i ligjshem duke paguar edhe une detyrimin qe kam ne Z.RR.PP .TE QYTETIT TE vLORES.Lagjia Panvaresia.

 6. Une Fatmira fetah Lika e datlindjes 24 .8. 1957 me qe mbusha moshen e pensint nuk Jam e kenaqur ku une kam 33vjet vite pune dhe derdhja e sikurimeve eshte e rregullt ne keto vite prandaj Ju lutem ma verifikoni dhe Nje Here

 7. Quhem Pellump bardhi, banor I qytetit te gjirokastes.kam ankes lidhjr me drejtesin ne gjirokaster.Me tetor te 2014 jane kryer dy vepra penalr (vjellje me dhun).jane mare ne pyetje te demtuari dhe deshmimtaret dhe ceshtja eshte zbardhur.po ne te njejten kohe arestohet dhe im bir bir armando bardhi I cili nuk konfiguron fare ne deshmit e te demtuarve.ne dosje jane shkruar deklarata fallce te cilat as deklarusi nuk esht ne dijeni.te gjitha akuzat qe jan drejtuar kyndrejt tim biri jan rezuar nga deshmimtaret dhe te demtuarit.pretendohet se kishin pergjime ambientale disqet jan degjuar gjat seancave por nuk kishin asnje permbajte vec zhurmes.dosjet I kam derguar ne gjykat te lart ne toran po nuk kam mar asnje pergjigje.im bir ka mar nje denim maksimal 22 vjetpa pasur asnje faj.do tju kerkoja te me ndihmoni sepse nuk kam asnje mundesi tjeter paso drejtesia me ka mbyllur dyert.dosjet jane (gezim vasi ,armand bardhi) (armand bardhi gezim vasi) dhpesoj te me meret si konsiderat .nr kontakt (0692313191)

 8. Persheendetje quhem Sheme halili nga Toci Tepelenes kam mar token me ligjin 70501 me tapi te rregull sipas ligjit qe na takon por ne certifikat me mungojne 550 metro katror te cilat mi ka zene forcerisht nje qytetar tjeter i cili ka ngritur nje karburante dhe ne vitin 2011 kam hapur gjyq per te mare perseri token time qe me tkon por pas shum dhe shum zvarritjesh nga ana e gjykates te rrethit gjirokaster sot qe po te shkruaj ojo gjykate e korruptuar mori vendim qe padia ime te mos meret parasysh pas 7 viteve hetim duke mos me mbetur gje tjeter mora mundimin tushkruaja ju se mendoj qe ini gjykata e vertet per shushunjat e keti vendi te lutem me ndimo …. faleminderit.

 9. Jam nje shtetas Shqiptar qe padrejtesisht Djalit tim i refuzohet e drejta ne aeroportin e Rinasit te udhetoj per ne Europe saktesisht ne Itali !!! S’ka me turp, ska me keq! Si ka mundesi qe te kesh me shume frike nga doganat tona se sa ato te Europes kur çdo dokument e ke ne rregull perveq biletes vajtje ardhje ???!!! A thuaa jane shume korekt me ligjin apo kerkojne para nen dore ? Apo jane te lidhur me agjensite e biletave dhe marrin bakshish ???! kush mund te me sqaroje per kete padrejtesi qe i behet djalit tim?!

 10. Quhem Safet Germizi kam nje shqetesim qe dua ta ndaj me personin e ngarkuar per bashkeqeverisje me qytetaret por spo mundem te kontakoj me kete punonjes ju lutem na sqaroheni me qarte

 11. Luani nga Shkodra per momentin emigrant i ligjshem. Kam nje ndertese prej 96m .kam bere kerkesen per legalizim nje here ne vitin 2008 ne komune me foto te nderteses ,dhe nje here ne vitin 2016 ,me matje dhe saktesime kufizimesh veri ,jug lindje ,perendim.Ndertesa eshte ne toke me tapi te rregullt ,dhe ku eshte e ndertuar ne tapi shkruan TRUALL. Ok ne investojme por edhe Ju duhet te na i shikoni pak problemet .Per momentin ky eshte shqetesimi im .Ju faleminderit per mirekuptimin! Dhe bashkeqeverisjen

 12. Problemi im qendron ne ZRPP Shkoder Ku kam zhvilluar takim me drejtorin e hipotekes
  Z.Zamir Leka nuk kam gjetur zgjillje jam drejtur me nje leter ne te cilen e kam shpjegur problemin znj mimistre Etilda Gjonaj dhe as ministrija e drejtesise nuk me eshte zgjillur problemi.E vtmja shprese mbetet vetem tek ju. Problemi im qendron Babi im i ndjer ka disponuar nje siperfaqe toke 6000 m2 nga ligji 7501 toke bjqesore siperfaqen e tokes e kam ndar ne 2 pjese ku jam pajisur me qertifikate pronesie qe nga viti 2015 ku njera siperfaqe me rrezulton e sakte ne qertifikate kurse siperfaqia e qertifikates tjeter te pronesise ku disponoj 4000 m2 toke me mungojne 800 m2 nga gabimet e topografit te hipotekes shkoder Ku qertifikata me rrezulton nga 4230 m2 ne 3400 m2 Ky eshte nje Gabim i bere nga topografi i hipotekes Shkoder Ku i disponoj te gjith dokumetacioni e ligjshem dhe emrin e topografit
  Prandaj Ju lutem merreni ne Konsiderate Shqetesimin Tim Qe nepermjet ZRPP Shkoder dhe leters qe jam drejtuar ministre nuk kam gjetur zgjillje Kerkoj nje te drejte qe me tekon ne baze te ligji.Jam ne pritje te Pergjigjes Tuaj me rrespekt z.Xheladin Shpata Dobrac Shkoder

 13. Pershendetje!dua te ndaj edhe une shqetesimin tim me ju.Kam blere ne vitin 2008 nje shtepi private ne zonen e Shkozes,Tirane,e cila eshte ndertuar ne vitin 1985..ne momentin qe une e kam blere ishte ne proces legalizimi,kanr kaluat 10 vjet qe presim legalizimin e baneses.Shpresoj qe shqetesimi im te merret ne konsiderate.Ju falenderoj..

 14. Pershendetje!!
  Quhem Fatos Musabelliu
  Jetoj ne Greqi Selanik
  Problemi eshte se jame nje person me after I te kufizuara
  XEROZE E SHUMFISHTE problem ne ecje
  Qe preje 18 vjetesh kame blere nje hyrje ne pallat ne plazh Durres firma BLERO perballe kompleks Florides. Lere privatizimi jo e jo qe eshte e fundit per mua
  Por une sivjet ne vere isha per pushime dhe nuk ngjitesha dote ne katin e 7.
  Me vjene zore nga femijet
  Mungon ASHENSORI zotria ndertusi Ferit Lluka pronar i 2 hoteleve ne Tirane dhe vazhdon te ndertoje ne meshire te fatit i mori djersen ton dhe tallet me ne.
  Jame ne Halle beni dicka per nje ANSHESOR
  ME KA HUMBUR BESIMI
  JU LUTEM NUK KA ME KEQE TE MOSE NGJITESH NE SHTEPIN ME KUPTONI.

 15. Nuk më njihen 11 vjet pune edhe pse kam bërë të gjitha kërkesat,letra e firma,në zyrat perkatese,ministrit përkatëse,o zotë i madh, ç’bëhet!?
  Kam dy vjet që paguaj njerëz të jem i sinqertë ( gabim), dua të hyj në këto Praktika ,në këtë mundësi ( e veçantë, unikale), shumë e besuar për mua që jetoj ,mbështes,inkurajoj miq e shokë këtu në Itali.
  Kam ardhur dhe i lidhur( i pa fuqishëm me), me sistemin Tuaj ( mrekulli për NE ).
  5 vjet ushtarak ,i nxjerrë me ligjin e” c’mendur” ne 1996, ne asistencë një vitë ( reparti ushtarak 1001, dokumentet shkresat nr114 dt29/03/97)= 6 vjet+ 3 vjet më policinë private:group4 me shërbime nate,of.albania airline,pallati kulturës,etj.
  2 vjet shërbim ushtarak në Tiranë …..
  Disponoj ç’do provë që vërtetojnë punën tonë të bazuara në librezën origjinale,prova dhe dëshmi të pa tjetërsuar shumë.
  Sigurimet shoqërore me njohin 12 vjet ,unë kam 23vjet e 8 muaj,të kontrolluara e bazuar në fakte,dokumenta.
  Pres dhe shpresoj nga Ju,jam gati të komunikoj për ç’do sqarim .
  Astrit Mullaraj
  Tel.cel.3385072476
  Imeil. [email protected]
  Milano.

 16. Jam Mrike Marku infermire ne Q Sh nr 3 Durres kam nje problem qe po ju drejtohem juve.Kam punuar ne Q Sh nr6 Plazh Durrez prej 14 vitesh ku me dt 20 korrik 2015 u aksidentova nga nje makine ne orarin e punes duke dale per te bere nje lindje te re ne shpi dhe jam derguar ne spitalin e Durresit nga vete personi qe me ra me makine.Jam operuar urgjent kam thyer kocken femorale jam me hekura ne kocke mora gjashte muaj rraporte kam dale ne kemp nje vit kam ngel ne karroce nje vite e gjysem pastaj me paterica . Pastaj kalova nga invalide e plote ne invalide e pjeshme nga ku do vazhdoj gjithe jeten si invalide. Me kte raste mu zu vendi i punes ku punoja.Pasi me premtuan qe do me ruhej vendi .Pas shume perpjekjeve e letrave e takimeve ne M Sh qe kam shkruajtur mbas pese muajve qe mbarova kempin e plote u riktheva ne pune jo aty ku isha po larg shtepise pasi une nuk kam mundesi te levizi me autobuza dhe te bej qendrime te gjata ne kembe duke qene se jam invalide kerkoj nga ana juaj tme qoni ne pune aty ku kam qene se e kam afer dhe skam nevoje te levize me autobuz.Kam hyre dhe ne portal dhe kam fituar vendin e punes i kam bere kerkese MSh dhe portalit dhe akoma nuk kam marre pergjigje . Kam derguar telegram dhe zyres se kryeministrit dhe kam kerkuar dhe takim per problemin qe kam .Pres pergjigje nga ju.

 17. Jam Mrike Marku infermire ne Q Sh nr 3 Durres kam nje problem qe po ju drejtohem juve.Kam punuar ne Q Sh nr6 Plazh Durrez prej 14 vitesh ku me dt 20 korrik 2015 u aksidentova nga nje makine ne orarin e punes duke dale per te bere nje lindje te re ne shpi dhe jam derguar ne spitalin e Durresit nga vete personi qe me ra me makine.Jam operuar urgjent kam thyer kocken femorale jam me hekura ne kocke mora gjashte muaj rraporte kam dale ne kemp nje vit kam ngel ne karroce nje vite e gjysem pastaj me paterica . Pastaj kalova nga invalide e plote ne invalide e pjeshme nga ku do vazhdoj gjithe jeten si invalide. Me kte raste mu zu vendi i punes ku punoja.Pasi me premtuan qe do me ruhej vendi .Pas shume perpjekjeve e letrave e takimeve ne M Sh qe kam shkruajtur mbas pese muajve qe mbarova kempin e plote u riktheva ne pune jo aty ku isha po larg shtepise pasi une nuk kam mundesi te levizi me autobuza dhe te bej qendrime te gjata ne kembe duke qene se jam invalide kerkoj nga ana juaj tme qoni ne pune aty ku kam qene se e kam afer dhe skam nevoje te levize me autobuz.Kam hyre dhe ne portal dhe kam fituar vendin e punes i kam bere kerkese MSh dhe portalit dhe akoma nuk kam marre pergjigje . Kam derguar telegram dhe zyres se kryeministrit dhe kam kerkuar dhe takim per problemin qe kam .Pres pergjigje nga ju. [email protected]
  Tel: 0695156916

 18. kam probleme me sigurimet shoqerore peshkopi.ka nje vit qe me sjellin.verdalle .nuk me njohin vite pune 8 vjet dhe 2 vite asistence.kam dorezuar dok.sipas kerkesen se tyre.pas 6 muajsh me thone se nuk ka bordorote per keta vite .get a tek arshi a e shetitje sipas kerkesen se tyre vendimin e kom.ekzekutiv per emerimin ne pune.perseri hezitojne.ju lutem me ndihmoni

  1. kam probleme me sigurimet shoqerore peshkopi.ka nje vit qe me sjellin.verdalle .nuk me njohin vite pune 8 vjet dhe 2 vite asistence.kam dorezuar dok.sipas kerkesen se tyre.pas 6 muajsh me thone se nuk ka bordorote per keta vite .gjeta, . tek.arshiva,arshi a e shtetitsipas kerkesen se tyre vendimin e k.ekzekutiv per emerimin ne pune.perseri hezitojne.ju lutem me ndihmoni.

 19. Quhen Nikollaq Dimo.Jame pensionist,79 vjeç.
  Tetor 17 2018
  U kame derguar nje ankese,dhe pergjigjen qe kame mare nuk eshte i saket,per arsye se ZVRPP Fier nuk u ka treguar te verteten.Une kame blere nje apatament 2+1 ne nje pallat 10 katesh ne lagjen 11 Janari Fier. E kame blere brenda te gjitha rregullave me kontrate porosie dhe kontrate shitblerje te noterizuara.ZVRPP Fier me ka paisur me nje vertetim hipotekor,pasi ne vitin 2000 nuk kishin dale akoma çertifikatat e pronesise.Ne kete vertetim hipotekor,kjo zyre ka bere nje gabim teknik,duke me hedhur shtepine e fqinjes time,dhe shtepine time fqinjes tjeter.Per kete u drejtuam gjykates.Fqinja e beri gjyqin dhe e mori shtepine qe figuronte ne dokumentat e mija,kurse une kame 6 vjete qe po bredhe neper gjyqe e zyra,kame paguar mbi dy miljon leke,dhe akoma nuk kame mare çertifikaten e pronesise.Bera gjyqin ne Fier me gjyqetar Ergys Selmanin,dhe avukate Mimoza Tato,te cilet e quajten padine time si te pabazuar ne ligj.Pas ketij u drejtova gjykates administrative Vlore me Gjyqetar Ken Dhima dhe avukaten Mimoza Tato.Kjo gjykate e quajti te drejte padine time te bazuar ne ligj dhe DETYRON ZVRPP FIER TE ME JAPE CERTIFIKATEN E PRONESISE,POR KJO ZYRE NUK E KA ZBATUAR KETE VENDIM TE KESAJ GJYKATE.Pergjigja qe ju ka dhene juve ZVRPP Fier eshte ne baze te vendimit te gjykates Fierit dhe jo ne baze te vendimit te gjykates administrative Vlore.Prandaj edhe pergjigja qe me kini derguar juve eshte e pasaket.Ju lutem me ndihmoni.Aktualisht ndodhem ne Itali pasi kame gruan semur dhe po e kuroje ne spitale.Nr cel.0039 3298557830 Itali.

 20. Pershendetje quhem Gjon Mark Gega do 28 03 1957 jam invalit I verber banor I njesis administrative gjegjen bashkia puk kam paraqitur dokomenta shendetsore pran sherbimit social te kesaj njesis per komisjon qe ne muain mars per perfituar pagesen e paftesis si dhe per te perfituar kujdestarin time si i verber me respekt gjon mark gega pres pgj nga Ana juaj…0694867026

 21. ankesa ime eshte legalizimi ishtepise une jam Vnetik sorra jam trazhgimtari i tendjerit Servet Sorra tegjithe shtepiat ketu jane paisur me leje legalizimi ose edhe me cetefikate pronesie kurse une ja ne pritjr prej vitit 2005 ju lutemi mrreni parasysh edhe ankesen time ju faleminderit,,,

 22. Jam nje qytetare qe kerkoj te zbatohet ligji. Kam ankese per ZVRPP tirane. Kam qe ne dt 24 shtator qe bej nje kerkese prane ktyre zyrave per te derguar dokumentat e sakta ne zyren ATP pasi kan derguar te gabuarat dhe kte e vertetoj me dok qe kam te nxjerra nga ZVRPP. Nderkohe po shperndahet kompesimi financiar ne menyre te gabuar. Kerkoj te nderhyni sepse spo gjej zgjidhje tjeter. Kam bere 4 kerkesa dhe me jepet pergj tjeter qe ska lidhje me kerkesen time,pra anashkalohet.

  1. Po ju shkruaj dhe nr e kerkesave . E para esht ne dt24.09.2018 me nr92082,e dyta ne dt 03.10.2018 me nr96525, dhe e treta ne dt 23.10.2018 me nr 103637. Dy pergjigjet e fundit kan qene njesoj dhe skan lidhje me kerkesen time. Kerkesen e katert e kam ber sot 01.11.2018 me nr107215. Ju lutem me ndihmoni sepse e di qe dhe kte radhe do vij e njejta pergj pasi dhe ne kerkesen e parafundit e kisha specifikuar kerkesen per dergimin e dok te regullta pran ATP. Po ju shkruaj nr tim te tel sepse se perdor mire emailin. Jam ne pritje 0676200418

 23. quhem lindita abdiu jam je nen kryefamiljare dhe kam nje vajz 12 vjeq vet vuaj nga asma bronkjale form erend. dhe ne maj te 2018 ja diaknostikuar me tumor ne mushkri . me 2010 me eshte shembur shtepija ku jetoja . kam qen e strehuar ne konviktin eburrelit .kam dal qe ande me qira . tani nuk kam ku te jetoj .kam statusin e te pastrehut. kam kerkuar nje leje ndertimi ne bashkin mat . ku dua te ndertoj nje shtepi . pasi firmat private me kan dhen okej per ndime me te gjtha materialet e ndertimit . ju lutem me ndihmoni me nje leje ndertimi pasi dua te strehoj femijen tim. pasi ditve te mija po i vjen fundi . julute me respekt lindita abdiu.

 24. Prsh jam nje invalid pa pension me 12 operime ne trup me 7 fraktura ne koke brinje duar e kembe doren e majt te paralizuar jam shtruar ne spital per kurim me japin fletdrejtimi per kemp sepse te takon me thojne i dergoj letra tek issh kruje dhe pergjigjia eshte jo doktoresha e durresit hedh poshte vendimin e dok petreles e dok te tjere me dergojne ne kemp epror dhe ata thone nuk e ulim posht vendimin e dok se durrsit shkoj tek sherbimi socjal ne f kruje se si do jetoj nuk e dime me thane nuk me shpjegon njeri ju lutem mund te jepni nje shpjegim ju flm

 25. Mir mroma jam nji minator qe kam punuar 65 vjec kam punuar 15 vjet nen toke dhe 10 vjet ne siperfaqe kam 5 vjet qe po bredh zyre ne Zyre nuk marr asnji lloj pesjion kam kaluar nji paralize jam me tension pa pune pa pension e kam Fatmir Muja nga valiasi kam besim ke ju pres nji prgj flm ky eshte cel. im 0682148182 ose 0682662102..

 26. Quhem artan hima nga fshati burizane kruj.me dt 24 ora 2 :40 mimuta shkurt 2017 me kan ven eksploziv ne makin e cila ishte e parkuar afer dhomes ku flinin fmit njeri 8 vc tjetri 10 vjec me esht demtu makima shpia si dhe fmit kan mar goditje ne kok .me dat 18 maj 2017 me vje nje sms ku thuhet eksplozivin e makines e ke nga un ta lam me kaq perndryshe do te vras.un nuk e dija se kush ishte e cova ne polici.dhe zbulohet autori .por prokurorja mirela kapo e ka derguar ne gjygj per keqperdorim telefoni .si dhe nuk ka hapur tabulatet.shpresoi qe te me jepni nje zgjidhje.0684321320

 27. Jam etem cicollari kam qe ne 2002 qe kam hedh letrat per legalizim ne saver lushnje jemi ne 2018 sme jan dhen asnje pergjigje me thon prit se do dalin ka mundesi me zgjith kete problem

 28. Pershendetje.ankesa jo vetem ime ka te beje me kiosken qe eshte vendosur ne menyre abuzive dhe korruptive nga dy persona Asllan dhe Luan brenda territorit te Portit Vlore te cilet na penalizojne duke shitur siguracionet.Jemi te gjithe taksapagus te regullt por keta persona duke korruptuar qe nga personeli portit e te tjere po na falimentojne.ju faleminderit.

 29. Quhem halim troka.
  Kam nji shqetesim dhe dua ta ndaj me person per bashkqeverisje me qytetaret,
  Por nuk di kushesht esht ky pun ones dhe si munt te kotatoj me te
  Nese esht e minder munt te merni ne numrin e telefnit
  0696910873

 30. Pershendetje jam Zhuljeta Zem jam krye familjare me tre femije te vegjel dhe vahzen e kam te semure me epilepsi dhe vet me probleme me depresjon dhe mu hoq ndihma ekonomike pa te drejte jam nga korca ju lutem me ndihmoni.

 31. Pershendetje jam Zhuljeta Zem jam krye familjare me tre femije te vegjel dhe vajzen e kam te semure me epilepsi dhe vet me probleme me depresjon dhe mu hoq ndihma ekonomike pa te drejte jam nga korca ju lutem me ndihmoni.

  1. pershendetje jam zhuljeta zeme ju lutem me ndihmoni mu hoq ndihma ekonomike pa te drejte jam nga korca jam kryefamiljare me tre femije vajza me vuan nga epilepsija dhe une vete jam me depresjon ju lutem me ndihmoni

 32. Pershendetje jam Zhuljeta Zem jam krye familjare me tre femije te vegjel dhe vajzen e kam te semure me epilepsi dhe vet me probleme me depresjon dhe mu hoq ndihma ekonomike pa te drejte jam nga korca ju lutem me ndihmoni. mu hoq ndihma ekonimike pa te drejte

 33. Pershendetje quhem Aneda Ndreka.Babai im ka paguar leket per legalizim e shtepis ne bank na than qe do tju kthejm prgj per 60 dit dhe nuk na kthyer ,jemi interesuar disa her prp nk na kn kthyer,Babi I’m quhet Han Ibrahim Ndreka presim prgj , ju falenderojm

 34. Banoret e njsise7,rruga Astrit Balluku,godina2,hyrja3(perballe gjykates rrethit)Tirane jemi te shqetesuar per pnelin elektrik te godines.
  1-Automat qe rrine varur pa u fiksuar.
  2-Zbara 3 fazore e rrjetit pa mbrojtje.
  3-Tela me energji qe kalojne mbi automate dhe jo mbas tyre sic duhet te jene.
  Sefundemi nuk na i sjellin faturat e energjise,megjithse jemi korrekt me entet perkatese.

 35. Jemi banore te njesise7,rruga Astrit Balluku,godina2,hyrja3(perballe gjukates rrethit)Tirane kemi shqetesim PANELIN E ENERGJISE ELEKTRIKE.
  1-Automate qe varen ,jo te fiksuar.
  2-Zbara 3 fazore pa mbulese.
  3-Tela qe kalojne siper automateve dhe jo mbrapa tyre.
  Te gjitha sa thame me siper rrezikojne jeten e banoreve.
  Sefundemi nuk na sjellin faturat e energjise.

 36. Kur e ka ndermend qeveria per te hapur kestin e trete per ish te perndjekurit polotik sepse po behen 8 vjet qeverisje e rilindjes edhe 1 kest skena marrur. Po behemi ne femijet e ish te burgosurve 60 vjeca e po desim e nuk po marrim asgje ,e femijve ton nuk i jepni gje sepse ti e ke bere me ligj.

 37. PERSHENDETJE dua te ngre kete
  shqetesim. Jam Aldo Hazizaj jam nga nje fshat I Mallakastres kam mbaruar nje shkolle profesionale per elektricist jemi familjarisht pa pune dhe perkrahjen ekonomike na e kan hequr.

 38. Peshendetje!
  Quhem Klodjan Zanaj.
  Problemi ime eshte:kam patur mbifatutim ngaOSSHE te muajit mars 2012,1.470.000 leke te vjetra.
  Mbas 5 vjetesh fitova gjygjin ne APEL.po behet nje vite tani,OSSHE nuk e ka egzekutuar urdherin e APELIT plotsisht.
  Ka egzekutuar vetem mbifaturimin.ndersa shpenzimet e gjygjit JO!
  Avokati 960.000
  Eksperti 500.000
  por OSSHE me ka mbajt orgjinalin e egzekutivit,dhe urdherin e APELIT,(duke me ber te pamundur qe une te shkoj tek zyra e permbarimit)
  I lutem Qeverris te mari masa.
  Nuk kam cfar te bej me!
  Me ka ngel te kaloj ne ekstrem!!
  Kontrata me OSSHE eshte kjo:
  Sabri Zanaj
  Kontrata:251377 nipt(familiar)
  Protokolli:9609 ne date 24.05.18(pra numri protokollit qe kam ne Drejtorin e OSSHE)
  Kam dorzuar vendimin e APELIT dhe egzekutivin ne kete numer protokolli.

 39. Quhet Lindita, mami im ka një pasuri tike,e l’energia nga gjyshja e saj. Ka të gjitha dokumentat gati, sa herë që shkon tek zyrat e pronave , ne Tirane, i thone gjithmonë të njejtën gjeni, mos te shqetesohet se çdo gjë edhe ne regudh. Atëhere mendoj ,se dokumentat janë në regudh, perde nuk i jepet toka. Ju lutem shumë kerkoj qe te interesohet kush ishte ne detyres te punes. Mami im quhet Tefta Sina qytetare e rrethit te Durrsit. Numri i telefonit e 676954367 o numri im in Italia 3389859246

 40. Quhet Lindita, mami im ka një pasuri toke,qena ka lene gjyshja e saj. Ka të gjitha dokumentat gati, sa herë që shkon tek zyrat e pronave , ne Tirane, i thone gjithmonë të njejtën gje, mos te shqetesohet se çdo gjë eshte ne regudh. Atëhere mendoj ,se dokumentat janë në regudh, pse nuk i jepet toka. Ju lutem shumë kerkoj qe te interesohet kush ishte ne detyres te punes. Mami im quhet Tefta Sina qytetare e rrethit te Durrsit. Numri i telefonit e 676954367 o numri im in Italia 3389859246 . Presim pergjigjen e juaj. Faleminderit

 41. Jam punonjese e nje institucioni shteteror ne qytetin e Sarandes.Kemi problem me pergjegjesen e komanduar te thesarit na vonon pagesat ,e ben per te perfituar dhe nxjerr justifikime te ndryshme ,gjithashtu eshte shum raciste bertet ,I lutem Ministris se Financave, Drejtorit te Pergjithshem te Thesarit te caktojne nje njeri qe eshte normal ne komunikim dhe qe zbaton ligjin,ka plot njerez qe e meritojne kete pozicion.per kete person ka shum ankesa por nuk guxojne te dalin publikisht pasi kan frike se i kercenon.

 42. Pershendetje ..do te doja mos te kisha shkruar pasi problemet jane pa fund nga burokracite e admin8strates qe hasim .por sot eshre mbushur kupa me sektorin e administrates se ministrise se Financave sektori persekutuarve politike..kemi nje fodje te kopsitur me dalje edhe emri ne gazeta ..totalisht e kopsitur padi jane marre 2 keste pa asnje problw ..nderkohe sa here shkojme te mibistria ato punonjeset thone e kw kopsitur dosjen ..ik na ler nr se fo tw marri m ..se kuptoj cfare lloj mashtrimi …mire gjyshi pushkatuar ..mire dyfemijet vdiqen nuk i gezuan por edhe niperit qe jane me nje kembe ne varre mos ti marrin ..kush do ti marri valle ..drejtori indiferen qe kur idrejtohesha sot mu duk fudull pa fund …keta lloj drejtorash prishin gjthe imazhin e punes se atyre qe jane korrekt ..emri dosjes ..Sitki Toptani ..i pushatuar …

 43. Pershendetje quhem Tauland Ibrahimi vjec 30 kam mbaruar Universitetin ne Bachelor per Menaxhim Bisnez ne vitin 2013 i diplomur jam pa pune.Kryetari i Bashkis belsh mban ne pune punonjes me shkoll te mesme Nate.te zyra e postes shqiptare Njesia Fierzë

 44. Z.Kryeminister! Jam nje qytetare nga Saranda lagja nr 4 Koder pallati nr 9. Nene e nje femije Tetraplegjik , me eshte bere nje padrejtesi ne perllogaritjen e pensionit fillestar , kam punuar ne arsim 30 vjet ,kam dal ne pension ne shtator te vitit 94 dhe trajtohem me nje pension shume te ulet 15.700leke .Nuk kam perfituar nga VKM 409 date 01.06.2016 dhe arsyen nuk po e kuptoj. Kerkoj te me jepet nje zgjidhje sa me shpejt. Me respekt Xhiko Hitaj!

 45. z.KRYEMINISTER Jam nje qytetar nga Laci ne kryqezimin e e rruges se patokut kam nje lokal me te gjitha dokumentate pronesise aty po ndertohet rruga dytesore rruga patokut kryqezimi kosoves .Duke mos u bere pengese per ndertimin e rruge e lejova firmen ndertuse te vazhdonte punimet erdhi gjoja nje komisjon vlersimi e pa gjendjen ne vend ka 5 muaj dhe tani ky komisjon eshte zhdukur dhe nuk ka ardhur te beje vlersimin e tokes dhe objektit qe ka prishur firma per ndertimin e rruges.Kerkojme te behet vlersimi sipas vendimit te qverise dhe te na tregohet vlera e vlersimit. Me respekt Ndue Hidri tel 0689031354

 46. Pershendetje z Kryeminister jam nga fshati mollaj mallakaster.z Kryeminister u ben sot dhe shum vite qe ndodhemi ne mes te kater rrugeve me sistemin e kanalizim vaditjen prandaj ju lutem juve dhe qeveris te vini dore per te ber te mundur vaditjen e qindra hetar tokave me respekt Elson aliaj mollaj mallakaster…

 47. Pershendetje! Z.Kryeminester une qe po ju shkruaj jam nje zonje nga qyteti I Korces .Mendova tju shkruaj juve si mundesi e zgjidhjes se problemit qe kan.Jam nene e vetme e 2 femijeve pasi bashkeshorti ka shum vite qe me ka ndruar jet.Djalin tim e quajn Ilia Zeneli e kam te denuar me 15 vite burg per vrasje momentalisht ne burgun e Kosoves se Lushnjes.E kisha ne Korce dhe kan 2 vjet qe ma kan transferuar.Per shkak te largesis dhe gjendjes se veshtir ekinomike nuk mund ta ndjek dot aq shum larg.Kam vajtur dhe ne drejtorin e pergjithshne te Burgjeve para disa muajsh per kete shqetsim si nene qe jam me than se do me mernin mbas 2 javesh per te me kthyer pergjigje dhe nuk me kan kthyer asnje pergjigje.Edhe djali ka ber disa kerkesa po vetem 1 pergjjigje negative ka mar.Do ju lutesha juve brenda mundsive te beni te mundur tranferimin e tij ne Korce qe ta kem me pran shpis, qe te kem mundesi ta vizitoj pas gjendja ekonomike esht shum e veshtir edhe gjendja ime shendetsore nuk mund ti perballoj dot udhetimet aq larg.Ju lutem si prind qe jeni vereni doren ne zemer per te ne ndihmuar mua si nene.Ju faleminderit! Jam ne pritje te pergjigjes tuaj.Me respekt Aferdita Zeneli.

 48. Pershendetje, na falni per shqetesimin kemi nje problem ne pallatin 1364 ne lagjen “Qeriba Derri” prane shkolles “Marigo Posio” Vlore, dhe kemi nje problem me ujin kemi shkuar edhe tek zyra e ujesjellesit ne Vlore po nuk na japin zgjidhje na thone qe do e zgjidhin kete problem por gjendja nuk ka ndryshuar, ju lutem na ndihmoni, faleminderit per mirekuptimin.

 49. Pershendetje zoti kryeminister,une qe po ju shkruaj jam Lulzim Norja jetoj ne fshatin Katund i ri (Durres).Kam nje problem Shum te madh persa i perket energjise elektrike,kam qene gjithmon korrekt ne pagesen e energjise ekektrike cdo dokument i kam te vulosura me vulen e OSHE.Me kan ardhur ne shtepi disa punojsë Dhe kerkojn Qe une te paguaj perseri te njejtat fatura Qe i kam pagujtur ne vitin 2013.Me kane kercenuar nese nuk i paguaj do me nderpresin energjine elektrike,gjithashtu me kan gjobitur me 1.400 un s’kam asnje te ardhur jemi 4 persona ne familje jetojm me çfare na japin te tjeret,aktualisht jam pa pune.Shpresa e vetme per mua jeni ju i nderuar.Ju falenderoj nga Zemra ju lutem me ndimoni me jepni zgjidhjen e duhur.

 50. Pershendetje zoti kryeminister,une qe po ju shkruaj jam Lulzim Norja jetoj ne fshatin Katund i ri (Durres).Kam nje problem Shum te madh persa i perket energjise elektrike,kam qene gjithmon korrekt ne pagesen e energjise ekektrike cdo dokument i kam te vulosura me vulen e OSHE.Me kan ardhur ne shtepi disa punojsë Dhe kerkojn Qe une te paguaj perseri te njejtat fatura Qe i kam pagujtur ne vitin 2013.Me kane kercenuar nese nuk i paguaj do me nderpresin energjine elektrike,gjithashtu me kan gjobitur me 1.400 un s’kam asnje te ardhur jemi 4 persona ne familje jetojm me çfare na japin te tjeret,aktualisht jam pa pune.

 51. JAM NJE BANOR I DURRESIT ASTRIT ZENELI LAGJA 17 KAM BERE KERKESE PER LEJE LEGALIZIMI NE DATE 15 TETOR 2018 PRANE ALUIZMIT DURRESDERI TANI ASNJE PRGJIGJETRE HERE ME KANE DALE FATURAT E PARCELES NDERTIMORE UNE SKAM PAS MUNDESI PER TI PAGUAR TANI QE KA LEKET KETA SME JAPIN FATURAT MBETEM ME SHPRESE PER NJE ZGJIDHJE NGA ANA JUAJ ASTRIT JONUZ ZENELI DURRES

 52. Dega sig.shoq.Tropoje me ka llogaritur pensionin kur kam qene Kryetar Deges NTPN Tropoje me 4220 leke ne muaj. Nuk kam qene dakort,jam ankuar,por nuk kam gjetur zgjidhje. Kam kerkuar 4932 llogaritje. Kam qene drejtues(Kryetar) keshtu quheshim atehere. Dega NTPN eshte themeluar sipas VKM nr.38,dt.25.01.1977.pikat 6, 6/a,6/b,6/c e vijues. Logjlac.i asaj kohe,faqe 1181,1182. Kam patur organike te plote,liber thel.punonjesish,llogari ne banke,vule etj. Aktitet shume te madh ekonomik prej miljona dollar. Edhe sot shume drejtues quhen Kryetar Dege.p.sh.
  Ne tera rrethet sig.shoq. drejgohen nga Kryetar. Kerkoj sa siper ndihmen tuaj.

 53. I nderuar Zoti Kryeministër,

  Në vendimin nr. 192, datë 05.04.2019 “Për disa ndryshime dhe shtesa në vendimin nr. 224, datë 21.03.2017, të këshillit të ministrave, për trajtimin me pagë dhe shtesa mbi pagë të ushtarakëve aktivë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, lidhja 5 “Masa e shtesës për kushte të veçanta pune e shërbimi për ushtarakët aktivë, të tjerë, në Forcat e Armatosura”, disa reparte (n/reparte) të FARSH, nuk trajtohen njëlloj për të njëjtën shërbim në të njëjtin hapësirë. Kështu Agjencia e Sistemeve të Ndërlidhjes dhe Informacionit (ASNI) nuk është parashikuar të trajtohet me vështirësi as për ruajtjen e repartit as për shërbimet që kryhen në pikat që ndodhen në lartësi (pika ritrasmetive), ndërkohë që e kundërta ndodh me repartet e tjera. Po ashtu në këtë VKM, nuk është përfshirë as Qendra e Automatizimit, pjesë e ASNI (si një nënrepart special), e cila ka si mision Automatizimin dhe Digjitalizimin e Burimeve të Mbrojtjes të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.
  Nisur nga ky fakt si edhe largimet e shpeshta të personelit të Qendrës së Automatizimit, strukturat eprore na kishin premtuar për një trajtim më të mirë financiar, por referuar kësaj VKM-je, një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

  Zoti Kryeministër,
  Për sa më sipër ju drejtohem juve për të mundësuar përfshirjen e kësaj strukture në pjesën e I-rë ose II-të të lidhjes nr. 5 pjesë e VKM-së me nr. 192, datë 05.04.2019.

  Faleminderit.

 54. Kjo eshte ankesa ime
  I nderuar kryminister jame nje qytetare shqiptar i lindur ne shqiperi po aty ne Tirana e banus ne pogradec vajta te mare nje certifikat lindje ne pogradec dhe nuk ma dhane,i tregova pashaporte time te shtetit ku une banoj nuk e pranuan i kerkova te flase me pergjegjsin nuk ma dhane te flisja u drejtova te zyrat e patis sociliste pogradec ishte vetem selretarja me mbajti 1/2 ore dhe nuk me dha zgjidhje me drejtoi ne ministin e rendit ne tirane nuk munda te shkoi se mu afrua dita e fluturimit per ne shtetin time ku kame familjen dua te me sqaroni:Akame une te drejte te te mare certifikaten time se jame shqitar?Pse punojsit e shtetit time me mohoin mua shtetesine shqiptare?une nuk e kame equr shetesin!pse ju ma hiqi (refuzoni)te ma japni ate qe ligji e vendi ime ma jepe?emri ime eshte Ylli Gjoni ju lutem me ndimoni per kete qe mua me takon une po ju ndimoje qe ti largoni teta njerez qe po ju pengaje qe ju te ecni perpara per nje shqiperi demokratike e europiane numri telf time 2035785668

 55. Pershendetje! Quhem Vangjo Tola.Me platformen e bashkeqeverisjes “Shqiperia qe duam”Dua te paraqes ankesen time si me poshte:Ne rrugen Nacionale Tirane – Korce,segmenti Qukes – Qafe Plloce per te cilen banoret e Mokres nje Zone me tradita te njohura dhe histori te lashte se pari falenderojne Qeverine per ndertimim e kesaj rruge e cila do t’i jape zhvillimin e duhur kesaj zone ne menyre qe banoret e saj te mos braktisin fshatrat me largimin si te pashprese.Banoret I kane bere edhe nje kerkese Firmes ndertuese dhe Bashkise Pogradec per nderprerjen e komunikimit me pronat e tyre siper rruges per levizjen e mjeteve te punes dhe blegtorise ne anen tjeter.Sqarojme se ne anen tjeter te rruges jane qindar hektare toke bujqesore dhe kullote te cilat do te mbeten te pashfrytezuara nga banoret. Ne fshatin Trebinje dhe Potkozhan nuk eshte parashikuar as mbikalim as nenkalim dhe megjithe kerkesen dhe ankesat me shkrim dhe me goje, nuk kane marre asnje pergjigje nga kompania ndertuese dhe autoritetet locale.Banoret kane bere kerkese me firmat e 50 krye familjareve te cilen do ja u dergojme nese eshte e nevojshme.

 56. Ankim

  Une ankuesi Llesh Margjokaj lindur fshatin Dush,Puke me date 26.02.1954 paraqes ankesen time per zgjidhje si me poshte vijon:
  Kam plotesuar moshen per pension pleqerie dhe kam plotesuar dokumentat para 7(shtate) muajve te cilat jane depozituar tek Dega e Sigurimeve Shoqerore Agjensia Lezhe.
  Kam patur dhe disponoj Libreze Pune e plotesuar dhe leshuar ne vitin 1998 nga Dega e Bankes se Kursimeve Puke,leshuar per periudhen 16 gusht 1978 deri date 30 shtator te vitit 1998,libreza ime e punes eshte leshuar dhe plotesuar nga drejtuesi i institucionit ne vitin 1998 dhe kete libreze time origjinale e konsiderojne si dublikate.
  ne te vertete une kam depozituar Libreze Origjinale te Punes.
  Pas kesaj me eshte refuzuar dosja e pensionit me justifikimin se eshte dublikate.
  Vendimet e ish-Komitetit Ekzekutiv per emerime dhe levizje nga ish-koooperativat bujqesore,vendime te marra nga Arkive ku rezultojne gabime materiale ne plotesimin e saj sic eshte emri i babait tim nga “Deda” ne “Doda” gabime te cilat jane te vertetueshme pasi une kam paraqitur Çertefikate te trungut familjar.Ka nje muaj qe me eshte refuzuar dosja ime ku perveç te tjerave me eshte kerkuar nje vertetim per Vendim Emerimi i cili leshohej nga ish-Komiteti i Partise se Rrethit Puke,ne periudhen 16 gusht 1978 dhe dokumentacioni nuk gjendet as tek Ministria e Financave dhe as ne Arkiven e Shtetit.
  Kam haruar 7(shtate) kerkesa arkivit te Shtetit dhe nuk e gjej kete vendim dhe pensioni me eshte refuzuar dhe une nuk gjej asnje zgjidhje.
  Ju lutem nderhyni brenda hapsirave ligjore per zgjidhjen e problemit tim.
  Ju ve ne dispozicon adresen time si dhe numrin e celularit per komunikem:0682233190
  Me respekt
  Llesh Margjokaj

 57. Ankim

  Une ankuesi Llesh Margjokaj lindur fshatin Dush,Puke me date 26.02.1954 paraqes ankesen time per zgjidhje si me poshte vijon:
  Kam plotesuar moshen per pension pleqerie dhe kam plotesuar dokumentat para 7 (shtate) muajve te cilat jane depozituar tek Dega e Sigurimeve Shoqerore Agjensia Lezhe.
  Kam patur dhe disponoj Libreze Pune e plotesuar dhe leshuar ne vitin 1998 nga Dega e Bankes se Kursimeve Puke,leshuar per periudhen 16 gusht 1978 deri date 30 shtator te vitit 1998,libreza ime e punes eshte leshuar dhe plotesuar nga drejtuesi i institucionit ne vitin 1998 dhe kete libreze time origjinale e konsiderojne si dublikate.
  ne te vertete une kam depozituar Libreze Origjinale te Punes.
  Pas kesaj me eshte refuzuar dosja e pensionit me justifikimin se eshte dublikate.
  Vendimet e ish-Komitetit Ekzekutiv per emerime dhe levizje nga ish-koooperativat bujqesore,vendime te marra nga Arkive ku rezultojne gabime materiale ne plotesimin e saj sic eshte emri i babait tim nga “Deda” ne “Doda” gabime te cilat jane te vertetueshme pasi une kam paraqitur Çertefikate te trungut familjar.Ka nje muaj qe me eshte refuzuar dosja ime ku perveç te tjerave me eshte kerkuar nje vertetim per Vendim Emerimi i cili leshohej nga ish-Komiteti i Partise se Rrethit Puke,ne periudhen 16 gusht 1978 dhe dokumentacioni nuk gjendet as tek Ministria e Financave dhe as ne Arkiven e Shtetit.
  Kam haruar 7(shtate) kerkesa arkivit te Shtetit dhe nuk e gjej kete vendim dhe pensioni me eshte refuzuar dhe une nuk gjej asnje zgjidhje.
  Ju lutem nderhyni brenda hapsirave ligjore per zgjidhjen e problemit tim.
  Ju ve ne dispozicon adresen time si dhe numrin e celularit per komunikim:0682233190
  Me respekt!
  Llesh Margjokaj
  U be shume kohe qe iu jam drejtuar me kerkese e nuk kam marre asnje pergjigjie.
  Mbetem ne pritje te kerkeses, ne te kundert detyrohem te komunikoj drejteperdrejte me Kryeministrin e Shqiperise Z.Edi Rama.

 58. Pershendetje.
  Jam Hajre Mevlan delaj,babai im Mevlan Haxhi Llojdiaj ne Njesine Administrative Kote,Bashkia Selenice ka perfituar toke bujqesore ne zonen kadastrale 2245,,me nr.162/24/1 toke are Murro,Kote Vlore,2000 m 2 nga Ligji 7501.Babai im ka aplikuar edhe ne vitin 2015 dhe ne Maj 2018 nepermjet Bashkise Selenice me shkrese 1238dt.16.05.2018 (dok.Jane origjinal,AMTP dhe plani i rilevimit) Deri tani jo qe nuk me eshte bere hipoteka por me kane mbajtur edhe dok origjinal.
  (AMTP dhe plani i rilevimit) I kerkova edhe Bashkise Selenice per terheqjen e dok .origjinal nga A.Sh.K por deri tani edhe ata nuk po i tereqin dot.
  Kerkoj ndihmen tuaj per kthimin e dok. origjininal. nga A.Sh.K vlore.
  Shpresoj ne pergjigje pozitive, Faleminderit Hajre Mevlan Delaj

 59. zoti edi.te keqen nena.un jam invalide i plot pune e klasit te par ka sot e 30 vjet.jam vetem me burin qe ekam te semur ne shtepi.jetojme ne fushkruj jemi 2 pleq 72 vjecar nuk mund te dalim te blejm gjera ne pazar se jemi te semur te dy.perse nuk vin ata te bashkis tek shtepia jon tena pyesin se si jemi.apo kemi per te ngren apo jo.te keqen nena ndihmat qe i jep ti.nuk i marin te gjith invalitet si puna ime.i ndain si tju doje qefi atyre te bashkis se fushkrujes.zere se ti je ne vendin tim pa asnji lloj ndihme.cfar do bosh.prandaj jepu urdher bashkis te fushkrujes se me njofin shum mir qe jam invalide teme bin ndihma te haj buk me gjith burin se do vdesim .dotna bie nai smundje virusi.se semundjet e tjera i kemi te gjitha me tension me diabet me zemer.anomike.me myk ne organizem .burri vuan me veshin e mesit.edhe osht me tension kurohet ka 25 vjet.qQuhem .Besnike Limani.burrin e Quain.Maliq Limani.respekte nga ana jon ty edhe familjes tende ju urojm te gjitha te mirat.edhe voten takam dhan ty edhe dota jap ty prap me gjith fisin tim.me vdekshin femit ne qoftese te genjej.ja edhe numrin e telefonit te burrit tim 0682813710.te lutem ne zot me kthe pergjigje.edhe kam shum besim qe do na ndihmosh

 60. Pershendetje jam nje zoteri dhe zoteroj nje Bisnes ne nje qender trektare bar kafe kam 4 puntor me siguracion dhe vet dua Te di si mund tja dal un tani qe dhe Administrata me Kerkon dhe qeran E marsit dhe qeraja nuk esht e Vogel qe mund Ta paguj un Pa e hapur fare kam qe me dat 11 Mars ka mundesi qe qeveria qe te bashkpunoje me pronaret E Qenderve trektare sa Ta kemi mbyllur mos ti pagujm qeran per efekt Covit 19 ju lutem me kontaktoni me emei per efekt Telefoni qe nuk kam per momentin faleminderit per mirkuptimin

 61. Jam Flamuri nga Berati dhe kam nje pyetje un kam punuar ne nje pun private me siguracjon por puna u mbyll nga situata ne vend dhe jam pa pun po bej gati muajn dhe se di sa dhe si do shkoj kjo gjendje.0698545589

 62. zoti edi.jam maliq limani jam 72 vjec invalid pune te klasit te par.jemi me zemer ne tension me diabet me myk ne organizem nga ilacet qe pim shum me azem.bashkia e fushkrujes nuk na e ve veshin a mund te dalim me bler buk.apo na dalin leket me ble ilace apo me ble buk.te lutem vere doren ne zemer.asnji lloj ndihme nuk na kan ardh.ndihmat i shperndain si ju don qefi atyre edhe ku duan ato.te lutem te lutem me mer ne telefon te ta shpjegoj ma mir .te rujt zoti ty edhe familjen tende.me respekt un maliq limani.numri im osht 0682813710.jemi 2 pleq.

 63. Jemi një çift bashkëshortësh, rezident në USA dhe aktualisht kemi ardhur në Shqiperi dhe po qëndrojmë për kohën deri sa të largohet ky virus.
  Duke qenë plotësisht dakord me masat e marra nga ana Juaj në lidhje me Karantinimin, kisha dëshirë të ndaja me ju një shqetësim dhe konkretisht:
  Të dy si bashkëshortë jemi të moshës 67 dhe 63 vjeç. Bazuar në moshën e mësipërme, kualifikohemi në statusin e pensionistit, pavarësisht se atje ku jetojmë vazhdojmë të jemi të punësuar dhe jemi mjaft aktivë.Mbi bazë të udhezimeve Tuaja, ne e kemi të ndaluar për të siguruar leje për dalje.
  Do të isha i mendimit që, ndoshta do të ishte e nevojshme për të ngritur pak fashen e moshës së personave që ndalohen për të siguruar leje për dalje nga shtepia, bazuar e dhe në eksperiencen ë një pjese të vendeve, ku pergjithesisht është vendosur mosha 70 vjeç.
  Duke ju uruar të gjitha të mirat !

 64. Prsh jam shkelzen piroviq nga shkodra jam i pa pune dhe nuk di si dhe ku te trokas per te marre nje ndihme per familjen time dhe per femijet bashkshortja ka qene ne pune me sigurime por tani jan edhe ato pa pune dhe ju lutem me adresoni diku ku te marr ndihme ekonomike apo ushqimore sepse keshtu nuk mund tja dal jam shume ne veshtire ta kalojme pa asgje jetoj ne nje shtepi me qira dhe nuk di ku dhe cfare zyre te trokas per te plotesuar nje formular per ndihme ekonomike sepse ne rrjete sociale nuk kam adresa kjo qe po shkruaj eshte e vellait flm po shpresoj te me merret shpejt parasysh kerkesa ime me respekt shkelzen piroviq

 65. Pershendetje jam nje banor ne fshatin lalez durres dhe kam kohe qe po kerkoj te drejten per nje banesë qe kam nga Demtimet e termetit por asnje zgjidhje s’kam gjetur nga njesia ishem durres banesës i eshte demtuar Soleta dhe muret kurse inxhinjeri famshem qe erdhi ne mes te nates per t’a verefikuar e nxorri ds1 kur Soleta eshte e care dhe plus muret te njesija ishem asnje zidhje nga kaq kohe me respekt luan muharremi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *