Dy persona humbën jetën dhe tre të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një anije u përplas me një urë mëngjesin e sotëm në Guangzhou, provincën Guangdong të Kinës jugore,.

Si pasojë e përplasjes një pjesë e urës u shemb, thanë autoritetet.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 05:30, kur një anije me kontejnerë u përplas me një shtyllë të urës Lisinsa në distriktin Nansa.

Një anëtar i ekuipazhit u plagos lehtë.

Përpjekjet e shpëtimit janë duke u zhvilluar dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *