Ashtu siç ishte paralajmëruar, Kancelarja gjermane, Angela Merkel u vaksinua kundër koronavirusit këtë të premte.

 

Merkel mori vaksinën “AstraZeneca”, pavarësisht pikëpyetjeve të ngritura rreth saj për shkak të rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut.

 

Menjëherë pas dozës së parë, Merkel u shpreh e lumtur që u vaksinua dhe bëri thirrje që askush të mos e refuzojë vaksinën.

 

“Unë jam e lumtur që kam marrë dozën e parë të AstraZeneca. Falënderoj të gjithë ata që janë përfshirë në fushatën e vaksinimit. Vaksina është çelësi për të kapërcyer pandeminë.”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *