Subscribe

Alqi Bllako, ish deputeti socialist ka lënë qelinë e burgut, pas një vendimi për ndryshimin e masës së sigurisë nga Gjykata e Posaçme.

 

Vendimi është zyrtarizuar këtë të enjte, pas kërkesës së bërë nga ish deputeti dhe avokati i tij, Sokol Hazizaj.

 

Ky verdikt, u pranua nga gjyqtarja Irena Gjoka, e cila tashmë e çon  në shtëpi ish deputetin.

 

Bllako u arreatua më 1 prill të këtij viti, pas akuzave për përfshirjen e tij në aferën e inceneratorit të Fierit, kur mbante detyrën e sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit.

 

Por për këtë aferë, ka shkuar pas hekurave edhe ish ministri i Mjedisit Lefter Koka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *