Ish-shefja e kabinetit të Arben Ahmetaj, Alda Klosi, i është drejtuar Gjykatës së Apelit, ku ka kërkuar që të lirohet nga qelia.

 

Lexo edhe :

Related Posts

 

 

Përmes mbrojtësit të saj, Klosi ka kërkuar zbutje të masës së sigurisë nga ‘burg’ në ‘arrest shtëpie’.

 

 

 

Ish-zyrtarja e lartë ka pretenduar se duhet të kujdeset për nënën e sëmurë dhe dy fëmijët e saj.

 

 

 

Alda Klosi u arrestua nga Policia e Tiranës në lidhje me 120 mijë eurot që ajo deklaroi se ia kishte vjedhur rozeta dobi më datë 3 shkurt. Pastrueses së arrestuar gjithashtu iu gjetën mbi 500 mijë euro në banesë.

 

 

 

Një ditë më parë, ish-zyrtares iu sekuestruan një apartament dhe një garazh në rrugën “Kongresi i Lushnjës”, të cilat nuk i kishte deklaruar.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *