Kërcënohet Papa Françesku. Mediat italiane shkruajnë se një zarf me tre plumba është dërguar në Vatikan.

 

Pakoja kishte ardhur nga Franca dhe ishte ndaluar nga stafi para se të mbërrinte te Papa.

 

Nga autoritetet italiane janë nisur hetimet dhe dyshohet se ngjarja ka lidhje me operacionet bankare dhe korrupsionin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *