Subscribe

Një i vdekur dhe dy të plagosur! Ky është bilanci tragjik i një aksidenti të ndodhur afër Tapizes ne Fushe-Kruje mbremjen e kesaj të premteje.

Nga perplasja e dy mjeteve gjeti vdekjen shoferi i njeres makine, Qemal Shabani 60 vjec.

Po ashtu mbeti i plagosur drejtuesi i makines tjeter Pal Kacoli si dhe nje vajze qe ishte pasagjere ne te njejtin mjet me të.

‘Më datë 23.07.2021, rreth orës 22:00, në Tapizë, Fushë Krujë, janë përfshirë në aksident rrugor 2 mjete. Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i njërit mjet shtetasi Q. Sh., rreth 60 vjeç. Gjithashtu është lënduar drejtuesi i mjetit tjetër shtetasi P. K., 29 vjeç dhe shtetësja Sh. Sh., 39 vjeçe pasagjere në mjet, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.”

 

Po punohet nga ekspertet për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *