Arrestohet një 46 vjecar nga Korca i shpallur në kërkim si përgjegjës i një aksidenti ditën e premte.

 

Më konkretisht  në lagjen nr.14, shtetasi me iniciale P.Ç ka qënë duke drejtuar pa leje drejtimi, një mjet minitraktor pa targa, ka humbur drejtimin dhe për pasojë është aksidentuar shtetasi R.H, 60 vjeç, banues në Korçë, pasagjer në këtë mjet.

 

I plagosori ndodhet në Spital jashtë rrezikut për jetën.

 

Drejtuesi i mjetit, u largua fillimisht nga vendi i aksidentit dhe është kapur më pas nga shërbimet e Policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *