Arrestohet në flagrancë shtetasi Ilia Vreto 49 vjeç, banues në Prrenjas, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Mbrëmjen e te premtes në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë fshatit Lumalas, Korçë, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, ka aksidentuar këmbësorin Olger Zhuti , 39 vjeç, banues në Korçë, i cili ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Burime te siguruara thane se 39 vjeçari ka qene duke ecur ne rruge ne momentin e aksidentit dhe pasi eshte perplasur ne asfalt edhe policia ka dyshime se ashtu i shtrire eshte goditur edhe nga nje mjet tjeter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *