Një autobus me pasagjerë nga Kosova është përfshirë në një aksident në Bullgari.

 

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 4:30 të mëngjesit të sotëm. Sipas mediave bullgare, autobusi është përplasur me një kamion të ndaluar me dru.

 

Shoferi i kamionit kishte ndaluar pasi një pemë kishte rënë në rrugë. Ai ka tentuar të sinjalizojë rrezikun për drejtuesit e tjerë, por nuk ka arritur të parandalojë aksidentin.

 

Drejtuesi i autobusit është lënduar lehtë dhe është dërguar për trajtim mjekësor. Ndërkohë, 29 nga pasagjerët, duke përfshirë gjashtë fëmijë fatmirëishtnuk jan lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.