Një çift bashkëshortësh janë plagosur rëndë, si pasojë e një aksidenti gjatë pasdites së të martës. Ngjarja ka ndodhur në segmentin rrugor Shëngjergj-Plasë, teksa Jani dhe Fatmira Lamka, ndërsa ishin duke udhëtuar me motorin e tyre janë rrëzuar në kanal, duke marrë dëmtime të shumta. Shkak i aksidentit dyshohet humbja e kontrolli nga ana e drejtuesit, pasi ka qenë në gjendjen të dehur. Të plagosurit janë transportuar në spital, ku ndodhen në kujdesin e mjekëve, ku me rende paraqitet gjendja e gruas, e cila ka marrë plage të shumta në kokë. Policia ka arrestuar bashkëshortin Jani Lamka, pasi drejtonte mjetin pa targa, pa leje drejtimi, si edhe në gjendje të dehur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *