Subscribe

Një përplasje tragjike mes tre mjeteve ka shkaktuar një bilanc të rëndë në aksin rrugor Tiranë-Fushë Krujë.

Aksidenti i rëndë  rreth orës 17:30, në Tapizë, ku janë përplasur mjeti tip “Benz”  me një mjet tip “Volkswagen”  dhe një autobus ka lënë të vdekur një person ndërsa 6 të tjerë janë plagosur.

Viktima është shtetasi F.Xh.,59 vjeç drejtues I makinës tip “Volkswagen”  .

Po si pasojë e përplasjes   janë dëmtuar  dhe 6 pasagjerë të tjerë që udhëtonin në makinat e përfshira në aksident dhe autobuzin e udhëtarëve që po shkonte në Shkodër.

Të plagosurit  janë dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë grupi hetimor po punon zbardhjen e shkakut të aksidentit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *