Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një emigranti shqiptar në Itali.

 

 

60-vjeçari është identifikuar si Agron Gjata.

 

 

Ai tentoi të parakalonte me Nissan Juke-n e tij por preku një furgon dhe u përmbys disa herë. Më pas mjeti i 60 vjeçarit u përplas me një tjetër makinë.

 

 

Në vendngjarje kanë ndërhyrë karabinierët e stacionit të Corropolit dhe zjarrfikësit e repartit të Neretos për të nxjerrë trupin nga mjeti.

 

 

Ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, 60 vjeçari nuk mundi t’i mbijetonte plagëve dhe ndërroi jetë gjatë rrugës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *