Një i vdekur dhe tre te plagosur rende.

 

Ky eshte bilanci i një aksident i rëndë te regjistruar ne orët e para të mëngjesit në Fushë-Krujë.

Rreth ores 03:00 në aksin Fushë Krujë-Milot nje mjet doli nga rruga dhe u perplas me mbrojtëset anësore.

 

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë një prej pasagjerëve, ndërsa të plagosur mbeten edhe pasagjerët e tjerë bashke me drejtuesin mjetit, Juljan Kaxhi, 34 vjeç.

 

Viktima mesohet se eshte rreth 50-vjec, ende i paidentifikuar.

 

Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë shpejtësia tej normave, por grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *