Një 31 vjeçar ka humbur jetën dhe nje tjetër është plagosur, si pasoje e nje aksidenti te rende ne Korçe. Ngjarja ka ndodhur ne aksin rrugor Korçe-Ersekë, ku nje makine tip Wolksvagen është përmbysur, pasi drejtuesi, Dolor Kote humbi kontrollin e mjetit. Për pasoje gjeti vdekjen e menjëhershme, pasagjeri Ergert Memo 31 vjeç nga Erseka. Ndërkohe drejtuesi i automjetit, mbeti i plagosur dhe është dërguar ne spital, ku ndodhet nen kontrollin e mjekeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *