Një i vdekur dhe dy të plagosur është bilanci i një aksidenti te ndodhur mbrëmjen e te mërkurës ne aksin Fier – Tepelenë. Automjeti ka dale nga rruga dhe me pas është përplasur me nje pllake betoni, si pasoje e shpejtësisë se larte dhe humbjes se kontrollit. Gazmir Meçaj, 23 vjeç nga Cakrani ka humbur jeten menjëherë, ndërsa plage te shumta morën Graciano Meçaj, 23 vjeç kushëriri i viktimës dhe Orges Boraj, 25 vjeç nga Gjirokastra. Sipas policisë, dy të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë për jetën në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.