Një person ka ndërruar jetë në Elbasan so pasojë e një aksidenti autombolistik.

 

 

Ngjarja ka ndodhur në aksin Elbasan-Metalurgjik dhe i vdekur ka mbëtur një 41-vjeçar.

 

 

Këmbësori u përplas nga një mjet me drejtues 27-vjeç i cili është shoqëruar nga Policia në Komisariat.

 

 

 

Elbasan/Informacion paraprak

 

Rreth orës 18:50, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik, shtetasi K. R., 27 vjeç, banues në Elbasan, duke drejtuar automjetin tip “Benz”,ka aksidentuar shtetasin G. F., 41 vjeç, banues në Elbasan, këmbësor.

 

Si pasojë shtetasi G. F., ka ndërruar jetë, gjatë transportimit me ambulancë për në spital.

 

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

 

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po vijon veprimet  për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *