Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Berat-Kombinat, në vendin e quajtur Terminali.

 

Autobuzi me traga AA204 UK ishte duke hyrë për në terminal ndërsa në pjesën ndërmjetëse një I ri me motor është përplasur me prapakolpin e autobuzit. Goditja ka qënë tepër e fortë sa drejtuesi i motorrit ka fluturuar disa metra larg.

 

Si pasojë e këtij aksidenti është dëmtuar drejtuesi i motomjetit i cili ka marrë fraktura të shumta dhe është dërguar në Spitalin Rajonal për mjekim.

 

Në vendngjarje ka mëbrritur policia dhe është duke bërë matjet për të saktësuar dhe mbledhur detajet e shkaqet e këtij aksidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.