Një aksident ka ndodhur në qytetin e Beratit mesditën e kësaj të shtune.

 

Drejtuesi i mjetit ka përplasur 68-vjeçarin i cili po kalonte me biçikletë te vijat e bardha.

 

I moshuari ndodhet në spital, ku po merr ndihmën mjekësore.

 

“Rreth orës 14:00 në vendin e quajtur “Ypsiloni”, automjeti tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasin Th.F., 68 vjeç, ka goditur biçikletën që udhëtonte shtetasi A.M., 65 vjeç.

 

Si pasojë e përplasjes, drejtuesi i biçikletës është dëmtuar dhe po merr mjekim në spital, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shtetasi A. M, u shoqërua në ambientet e Policisë, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

 

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, shkruhet në njoftimin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *