Një aksident me pasoje tre te plagosur ka ndodhur ne oret e para te mëngjesit te kësaj te hëne ne aksin rrugor Elbasan  – Librazhd. Nje veture tip “pezho” është përmbysur ne mes te rrues, duke lënduar tre personat qe ndodheshin brenda saj.  Nje prej te plagosurve është dërguar me urgjence ne Tirane, ndërsa dy te tjerët janë jashtë rrezikut per jetën. Shkak i aksidentit  sipas policisë, ka qenë përgjumja e drejtuesit të mjetit, i cili ka humbur kontrollin e makinës. Tre të plagosurit janë nga fshatrat e Pogradecit  dhe po udhëtonin nga Kapshtica ne drejtim te Tiranës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *