Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi.

 

Policia bën me dije se një makinë tip “Toyota” është përplasur me një automjet tip “Volksëagen” dhe me një automjet tip “Ford”.

 

Si pasojë e këtij aksidenti, kanë mbetur të plagoaur dy drejtues mjetesh dhe një pasagjere, të cilët janë nisur në spital për ndihmë mjekësore, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Vlorë/Informacion paraprak

 

Sot, rreth orës 07:00, në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi, një automjet tip “Toyota” me drejtues shtetasin A. C., 49 vjeç është përplasur me një automjet tip “Volksëagen” me drejtues shtetasin P. M, 47 vjeç dhe me një automjet tip “Ford”, me drejtues shtetasin G. A. Drejtuesit, shtetasit A. C, dhe G. A, si dhe një pasagjere e mjetit “Ford”, shtetasja L. M, ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

 

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.