6 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Luginën e Patokut në Laç.

 

Dy automjete janë përplasur pranë zonës bregdetare duke shkaktuar 6 të palgosur nga të dy makinat.

 

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur dy ambulanca të cilat kanë transportuar të lënduarit në spital.

 

Disa nga të plagosurit janë dërguar drejt spitalit të Traumës në Tiranë ndërsa nuk dihet gjendja e tyre.

 

Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *