Gati dy javë pasi është bërë nënë për herë të parë, Ajola Xoxa , bashkëshortja e Erion Veliajt ka publikuar një foto tepër interesante në facebook.

 

Ajola ndau me ndjekësit e saj në rrjetet sociale një foto të saj shtatzene në pritjen e fundit për foshnjen e vet, 12 orë para se të sillte në jetë djalin e saj Kajan.

 

Me këtë rast, ajo ka bërë një dedikim të bukur për djalin e sapolindur duke uruar që ai të marrë vetite më të mira nga babi I tij Eri, gjyshet Valbona e Shqipe, gjyshërit Beni e Luani, stërgjyshja Gano dhe xhaxhai Arbi.

 

Ajola shkruan se tashmë Kajan ka marrë nga mami të gjithë zemrën e saj, madje përgjithmonë.

 

 

Dedikimi i plotë i Ajola Xoxes për të birin:

 

Kjo fotografi eshte marre 12 ore perpara se ti te vije ne jete Kajan, e te na e mbushje jeten plot me driten e bardhe te rrezes se pare te agimit.
Mami uron qe ti te rritesh i shendetshem, te behesh nje njeri i mençur, i mire dhe i drejte, te te udheheqi ne jete gjithnje dashuria dhe asnjehere inati; te behesh kurajoz si babi Eri, ta kesh zemren plot miresi si nena Valbona dhe plot dedikim si nena Shqipja, t’i duash librat si gjyshi Beni, te kesh buzeqeshjen gjithe drite si gjyshi Luani qe te mbron nga qielli, zemren te paqtë si stergjyshja Gano dhe te jesh cool si xhaxhai Arbi. Nga mami tashme ti e ke marre te gjithe zemren dhe zemra ime qendron e gjitha aty brenda zemres tende te vogel, pergjithmone.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *