Kanë përfunduar takimet e para të ndeshjeve të kompeticionit të “Uefa Champions League”, ku Ajax ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë mjaf të vështirë kundër skuadrës greke të AEK.

 

Rezultati që skuadra holandeze mori në Greqi, 2-0 e kaloi automatikisht për në fazën tjetër të kompeticionit të “Uefa Champions League”.

 

Të dy golat e fitores për ekipin e Ajax u realizuar në pjesën e dytë të takimit me anë të Tadic që ishte autori i kësaj dopiete në minutat 68’ dhe 72’.

 

Ndërkohë, në sfidën tjetër të zhvilluar në orën, Plzen triufmoi në transfertë ndaj CSKA së Moskës me rezultatin 1-2. Një humbje surprizë kjo për vendasit të cilët ishin favorit për të marrë tore, por që çekët luajtën një 90-minutësh mjaft të mirë duke dal me tre pikë.

 

Golat e tores për Plzen u shënuan nga ana e Prochazka dhe Hejda të cilët përmbysën avantazhin e krijuar për CSKA Moskva nga Vlasic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *