PSG nis tratativat me përfaqësuesit e Dybalës.

 

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane dhe franceze.

 

Pas largimit të  Coutinho tek Bayern, francezet po kërkojnë një lojtar cilësor për fazën ofensive duke marrë në konsiderate një largim të mundshëm te Neymar.

 

Dybala nuk është i kënaqur me zgjedhjet e Sarrit dhe po kërkon një destinacion të ri ku mund të shprehë të gjithë potencialin e tij.

 

Te pakten 80 milion euro mund të përfitojë klubi bardhezi nga shitja e argjentinasit, para që mund të investohen tek blerja e Icardit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *